Aktywność fizyczna dla zdrowia


Aktywność fizyczna służy nie tylko zrzuceniu kilogramów i modelowaniu sylwetki, ale również utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać, by móc cieszyć się dobrą kondycją oraz długim życiem?

Każda aktywność jest dobra, jednak warto dobrać sport do własnych możliwości. Osoby otyłe nie powinny zaczynać od intensywnych biegów czy skakania na skakance. Takie ćwiczenia mogą bowiem negatywnie wpłynąć na ich stawy i serca. W takim przypadku o wiele lepiej rozpocząć od spacerów, a później przejść do jazdy na rowerze i coraz bardziej intensywnych ćwiczeń cardio. Jednak osoby mające problemy z sercem powinny unikać zbyt intensywnego wysiłku fizycznego i wszelkich treningów interwałowych.

Regularne ćwiczenia chronią przed jedną z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych, czyli otyłością. Pomagają też zmniejszyć ryzyko zachorowania na miażdżycę, choroby serca, a nawet nowotwory. Warto urozmaicać ćwiczenia i nie rezygnować ze sportu przez brak widocznych efektów. One na pewno przyjdą z czasem.