Masaż relaksacyjny


Istnieje wiele technik masażu. Można wykonać go w celu poprawienia krążenia i wydolności organizmu, rozluźnienia mięśni spiętych po treningu lub po prostu zrelaksowania się. Masaż jest bowiem świetnym sposobem na zniwelowanie fizycznego i psychicznego zmęczenia.

Odprężająca moc masażu znana jest od wieków, ale niektórym wciąż ciężko uwierzyć w to, że odpowiednimi ruchami dłoni masażysty można poprawić samopoczucie. Tymczasem zbawienne działanie masażu potwierdzone jest naukowo. Dzięki niemu następuje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, którego efektem jest lepsze dotlenienie komórek. Masaż pobudza również czynność gruczołów organizmu, a co za tym idzie przyspiesza przemianę materii.

Masaż relaksacyjny może być wykonany na wiele sposobów. Można wykorzystać do niego olejki aromatyczne, kamienie czy sól z Himalajów. Sam masaż oparty jest na kilku powtarzalnych ruchach wykonanych w odpowiedni sposób, m.in. ugniataniu, rozcieraniu, oklepywaniu lub głaskaniu poprzecznym, kulistym oraz podłużnym.