Modelowanie Sylwetki


Chyba każda kobieta marzy o jędrnym i zgrabnym ciele. Jednak tylko nieliczne zostały obdarowane przez naturę na tyle hojnie, że nie muszą nic robić ze swoją sylwetką. Wszystkie pozostałe panie powinny zdrowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć, jeśli chcą wyglądać pięknie.

Pierwszym etapem w modelowaniu sylwetki jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Pomoże w tym zachowanie bilansu kalorycznego oraz aktywność fizyczna. Oczywiście nie każda kobieta potrafi obliczyć swoje zapotrzebowanie i dokładną kaloryczność każdej porcji. Wówczas najlepiej zacząć spożywać pięć niewielkich porcji i zrezygnować ze smażenia na głębokim tłuszczu, cukru, napojów gazowanych czy przetworzonych produktów. Najlepsze ćwiczenia do zrzucenia kilogramów to bieganie, rower i skakanie na skakance.

Jeśli nie narzekamy na zbyt wysoką wagę lub już udało nam się zrzucić zbędne kilogramy najlepiej przystąpić do ujędrniania ciała i uwidocznienia zarysu mięśni. Pomogą w tym ćwiczenia siłowe, które możemy wykonywać na siłowni pod okiem trenera lub w domu korzystając z materiałów dostępnych w sieci.