Odchudzanie w zdrowy sposób


Odchudzanie musi być nie tylko efektywne, ale również bezpieczne dla zdrowia. Wiele osób decyduje się na katorżnicze diety zapewniające ogromny deficyt kaloryczny w połączeniu z intensywną aktywnością fizyczną. Niestety, taki tryb może pomoże schudnąć, ale spowoduje niemałe spustoszenie w organizmie.

Zdrowa dieta oparta jest nie na obsesyjnym liczeniu kalorii, ale na zmniejszeniu wielkości porcji i częstszym spożywaniu posiłków. Nie bez powodu specjaliści zalecają jedzenie pięciu niewielkich porcji dziennie. Powinny one być spożywane w odstępach 2,5 – 3 godzin. Wielkim mitem powielanym przez wiele osób jest konieczność jedzenia ostatniego posiłku o godzinie 18. Jeśli chodzimy spać o północy to organizm potrzebuje dostarczenia jedzenia znacznie później. Najlepiej jeść kolację ok. 3 godziny przed snem.

Sport to zdrowie. Dlatego też do racjonalnego odżywiania warto dorzucić aktywność fizyczną. Na początku można zacząć od spacerów i jazdy na rowerze, a później dołączyć również ćwiczenia siłowe pomocne w modelowaniu sylwetki.